Kuru mājokļa kredītu izvēlēties?

mājokļa kredīts ar netcredit

Ja ir vēlme iegādāties dzīvokli vai māju, tad noteikti ikviens zina, ka par pilnu cenu šādu pirkumu spēj veikt tikai retais. Nekustamais īpašums jau izsenis ir bijis viens no vērtīgākajiem pirkumiem, tāpēc nepieciešami diezgan lieli naudas līdzekļi, lai šādu pirkumu varētu veikt. Viena no populārākajām iespējām, ko izmanto cilvēki, lai varētu iegādāties nekustamo īpašumu, protams, ir mājokļa kredīts. Mājokļa kredīts visbiežāk tiek izsniegts ar termiņu no 20 līdz pat 30 gadiem, tāpēc šāda veida kredīta atmaksa notiek pakāpeniski.

Pirmais kredīts mājoklim bez maksas

Bezprocentu kredīt ir pieejams gadījumā, ja tiek ņemts neliels ātrais aizņēmums. Savukārt kredīts mājokļa iegādei ir diezgan apjomīgs, tāpēc tas nav pieejams bezmaksas. Kredīts nekustamā īpašuma iegādei vienmēr tiek aplikts ar noteiktu procentu likmi, jo tik liela apjoma kredītu neviens aizdevējs nevar piešķirt bez maksas.

Tomēr ir vairāki aizdevēji, kuri piedāvā aizņemties kredītu nekustamā īpašuma iegādei bez pirmās iemaksas. Tādā veidā daudz vieglāk ir aizņemties naudu, jo nebūs jādomā par to, ka nepietiek naudas līdzekļu, lai aizņemtos šo aizdevuma veidu.

darba vieta mājokļa kredītam

Darba vieta un ienākumi

Kredīts mājokļa iegādei tiek piešķirts ar nosacījumu, ka cilvēks ir maksātspējīgs un ar pietiekamu ienākumu līmeni. To var pierādīt, aizdevējam uzrādot izziņu no bankas un darba vietas, kas attiecīgi apliecina to, ka tev ir gana lieli ikmēneša ienākumi, kas nozīmē, ka varēsi laicīgi segt kredīta atmaksu.

Aizdevums mājokļa iegādei netiek piedāvāts bez darba vietas, jo šī aizdevuma veida ikmēneša maksājumi ir gana lieli, tāpēc ir nepieciešami regulāri ienākumi, lai varētu segt aizņēmumu.

Protams, tiek ņemts vērā ne tikai tas, vai strādā, bet arī tas, cik lieli ir šie ikmēneša ienākumi. Kredīta atmaksas summas ir diezgan lielas, tāpēc aizdevējam ir jābūt pārliecinātam, ka tavi ikmēneša ienākumi ir gana lieli, lai varētu veikt kredīta atmaksu.

Kredīts ar ķīlu un galvotāju

Mājokļa kredīts ir aizdevums pret ķīlu. Nepieciešams ieķīlāt jau esošo mājokli vai arī to, ko grasies iegādāties. Mājokļa kredīts bez ķīlas nekādā gadījumā nav pieejams. Daži aizdevēji prasīs arī to, lai tev būtu galvotājs, tomēr daži šādu nosacījumu nenorādīs.

Kredīts ar galvotāju nozīmē to, ka gadījumā, ja nevarēsi kāda iemesla dēļ veikt apmaksu par aizdevumu, galvotājam būs tiesības veikt šī kredīta atmaksu.

Mājokļa kredīts ar sliktu kredītvēsturi

Viens no faktoriem, kuru izvērtēs ikviens aizdevējs, ja būsi pieteicies uz nekustamā īpašuma kredītu, protams, ir kredītvēsture.

Katrs gadījums tiks izvērtēts individuāli. Ja pagātnē tev bijuši dažādi neatmaksāti aizdevumi, tad kredīts nekustamā īpašuma iegādei tev var tikt atteikts. Arī aizdevējam ir jābūt pārliecinātam, ka varēs laicīgi atmaksāt aizdevumu, tāpēc šāda veida kredīts tiek izsniegts cilvēkiem, kuriem ir pozitīva kredītvēsture.

Protams, kā jau minējām, katrs gadījums ir individuāls, un arī tad, ja bijusi negatīva kredītvēsture, dažos gadījumos tomēr šis aizdevums var tikt piešķirts, ja kredītvēsture ir negatīva dažu kavētu maksājumu dēļ. Savukārt, ja šie pārkāpumi ir daudz nopietnāki, tad, visticamāk, aizdevums tiks atteikts.

Vecuma ierobežojumi

Ikviens aizdevējs savā piedāvājuma norāda savus nosacījumus, un tas attiecas arī uz klientu vecuma ierobežojumu. Kredīts mājokļa iegādei ir pieejams arī no 18-20 gadiem, protams, ja šim cilvēkam ir oficiāla darba vieta un regulāri ikmēneša ienākumi.

Tomēr visbiežāk mājokļa kredīts tiek piešķirts cilvēkiem, kuri ir nedaudz vecāki, jo tiek izvērtēti arī citi faktori, piemēram, nākotnes plāni!